Girişimcilerin Kolayca Yapabileceği 7 Egzersiz

Girişimcilerin Kolayca Yapabileceği 7 Egzersiz

0


Bir girişimcisiniz ve başarının anahtarlarından biri olan egzersiz için vakit ayıramıyor musunuz? Sabahları güne sporla başladığınız, fitness salonlarında bir süre vakit geçirdiğiniz veya öğle yemeği sonrası isteğinize bağlı olarak yürüyüşe çıktığınız bir programınız yoksa bu yazı tam size göre.

Hele ki home-office veya freelance çalışıyorsanız sorun şu ki; şu an yaptığınız tek egzersiz, biten kahvenizi tekrar doldurmak için mutfağa yaptığınız yürüyüş.

girisimcilerin-yapabilecegi-7-egzersiz-2

Girişimcilerin büyük çoğunluğu kariyerlerine başlarken girişimcilik kariyeri ile birlikte gelen zorluklar yüzünden farkında olmadan sağlığını ihmal ediyor. Ama size bunun böyle olmak zorunda olmadığını göstermek için buradayız.

Sağlığınızı ihmal etmeye devam ederseniz neler olabileceğini tahmin edebiliyor musunuz? Başarılı olduğunuz bir işiniz olmayacak, takımınıza ve müşterilerinize en iyi halinizle görünemeyeceksiniz !

Ama merak etmeyin, sağlığınızı tamamen iyileştirmek için günde 10 km koşmanıza veya spor salonlarında saatler geçirmenize gerek yok. Şimdi evden bile çıkmanıza gerek kalmadan veya spor salonuna gitmeden gün içinde uygulayabileceğiniz egzersizler konusunda 7 basit önerimiz var.

İşte girişimciler için egzersizler;

  1. Kalkın ve squat yapın.

girisimcilerin-yapabileceği-7-egzersiz

Saat başı online zamanlayıcı kullanarak –Timer-tab.com gibi geri sayım, çalar saat ve kronometre ayarlı olan- koltuğunuzdan kalkıp kalçanızla koltuğunuzun başlıklarına 10 dokunuşta bulunabilirsiniz.

  1. Arabanızı uzağa park edin.

Ofisten çıkıp markete, restorana ve alışveriş merkezine her gidişinizde arabanızı biraz uzağa park edin. Sadece biraz daha adım atmakla kalmayacak, aynı zamanda parka uygun daha çok yerin olduğunu fark edeceksiniz ve yakınlarda bir yer ararken harcadığınız zamanı azaltmaya başlayacaksınız.

  1. Görüşme sırasında hareket etmeyi unutmayın.

Sabahları diş fırçalarken, bir görüşme yaparken veya Skype görüşmesi yaparken basit bacak kaldırma hareketleri yapın.

  1. 15 dakikalık esneme hareketi yapın.

girisimcilerin-yapabileceği-7-egzersiz-1

Sabah uyandığınızda, gece yatağınıza gitmeden önce veya günaşırı olarak esneme hareketleri yapın. 15 dakikalık esneme egzersizleri hareket düzenini geliştirmekle birlikte kan dolaşımını artırarak zihninizi boşaltmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Omuz hareketleri yapın.

Zamanlayıcıyı 2 dakikaya ayarlayın. “Ayağa kalkarak düz durun, omuzlar ve ayaklar aynı yöne baksın. Kollarınızı omuz yüksekliğinde iki yana açın, kollarınızı düz tutarak avuç içleri yere bakacak şekilde parmak uçlarınızla 10 – 15 cm çapında daireler çizin.” Yanmayı hissettiniz mi?

  1. Dans arası verin.

Müziği açın ve dans edin. Yalnız başınıza veya çocuklarınızla sanki kimse sizi izlemiyormuş gibi dans edin.

  1. Bina dışında tur atın.

Eğer evden çalışıyorsanız, bu sizin için çok faydalı bir öneri. Bir sonraki sefer çöpü atmak için dışarı çıktığınız zaman apartman çevresinde bir tur atın. “Sağlığınızı geliştirmek için maraton koşmanıza gerek yok. Günlük yürüyüşler sayesinde de duygusal ve fiziksel olarak kazancınız olacaktır.”

Sağlıklı yaşamak size birçok alanda yarar sağlar. Dürüst olmak gerekirse, egzersiz yapmak için salonlara gitmenize gerek yok. Her gün bir şekilde hareket etmeniz yeterlidir. Unutmayın, her dakika değerlidir. Bugün hareket etmek için ne yapacaksınız?

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK