Home Office Alanınızı Değiştirmek İçin 5 Yol

Home Office Alanınızı Değiştirmek İçin 5 Yol

0

  1. Soluk duvarınıza bir manzara kazandırın.

manzara

Kendi resminizle veya önceden yapılmış bir duvar resmi ile yeni bir şeyler yaratın, kendinize ilham kazandırın. Bazı firmalar klasik motifleri barındıran ve çeşitli kategorilere ayrılmış duvar resimleri sunuyor. Duvarınızdaki bir resim ofis alanınıza yeni bir hava katmakla kalmayıp, sizi yıllar ötesine taşıyacak hedefleriniz doğrultusunda ilerlemenizi sağlayacaktır.

  1. Düşünme koltuğunuzdan ilham alın.

koltuk

Ofisinizde sadece düşünmek için belirli bir alan tasarlayın. Ünlü bir yatırımcı ve hayırsever kendisine başarının tüyosu sorulduğu zaman “Neredeyse her gün, sadece oturup düşünmeye uzun zaman ayırırım. Bu genelde çok uygulanmayan bir şey. Bu yüzden daha çok okuyup daha çok düşündükçe, iş dünyasındaki çoğu insana göre daha az ani karar alıyorum.” demiştir.
Ofisinizin köşesine veya bir pencere kenarına rahat, modern ve kullanışlı bir koltuk yerleştirin. Ve kendinize ilhamı ve yaratıcılığı tetikleyecek kısa aralar verin.

  1. Abajurunuzu gözden geçirin.

abajur

Işığın odayı aydınlatmasına izin verin ve eski lambanızı yenileyin. Abajur kullanmak odayı renklendirmek veya tasarımınızın dekorunu tamamlamak için ucuz ve pratik bir yoldur.

  1. Uzun duvar rafları yerleştirin.

duvar-rafi

Büyük ve eski kitap raflarınızdan kurtulun, modern bir kitaplığa ödüllerinizi, aile resimlerinizi ve ofis aksesuarlarınızı sergileyin. Yerden tavana doğru uzanan veya duvara monte edilen kitap raflarına göz atın. Bu ipucu tavanı daha yüksek göstermekle birlikte size de eşyalarınızı koymak için kullanışlı bir depo kazandıracaktır.

  1. Boy aynasıyla derinlik katın.

boy-aynasi

Home-office alanınızda ayna bulundurmayı unutmayın! Yansıma odanızı daha büyük göstermekle kalmayıp gün ışığını da yansıtacaktır. Küçük bir odada büyük bir ayna derinlik illüzyonu yaratır. Dar alanlardaki ofis mobilyalarının arkalarına büyük bir boy aynası ekleyin. Uzmanlara göre mobilyalarla aynı boyda olan aynalar eşyaları olduğundan daha ön planda ve daha değerli gösteriyor.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK