İzmir Girişiminin Medyası Webportaj

İzmir Girişiminin Medyası Webportaj

0

İzmir; 9 üniversitesi, 4 teknoparkı, co working space’leri derken bilişim & girişimcilikte önemli adımlar atar, hatta yükselir oldu. Bunda bizim de gerçekleştirdiğimiz İzmir Girişim Zirvesi & İzmir Bilişim Zirvesi önemli roller oynadı.

Ama bizim bu zirvelerden ziyade kendimiz adına oynadığımız en önemli rol, İzmir Bilişiminin ve Girişiminin medyası olarak nitelendirdiğimiz Webportaj idi.

Webportaj’daki temel amacımız, her zaman İzmir’in var olan potansiyelini ortaya çıkarmaktı. Çünkü bir potansiyel gerçekten var, ama herkes paramı kazanayım bana yeter düşüncesinde olduğu için bilinirlik konusunda sıkıntılar vardı.
Biz de bu sıkıntıları görerek İzmir’deki bilişim-girişim alanında çalışan firmaları, başarılı girişimleri, ekosistem gelişmelerini video içerikler ile aktarmak ve başta İzmir içinde olmak üzere, genel ekosistemdeki bilinirliğini arttırmak için Webportaj’ı hayata geçirdik.

webportaj-roportaj İzmir’in bilişim-girişim alanındaki ilk medya kaynağıydık (direkt olarak İzmir’deki firmaları-girişimleri tanıtan ilk girişim olarak). Bu doğrultuda firmalar – girişimler – teknoparklar ile röportajlar-tanıtıcı içerikler oluşturmaya çalıştık ve hala da çalışıyoruz.
Ama hem temelde Aldenard işleri olsun (bilişim hizmetlerimiz-projelerimiz-müşterilerimiz) hem de ekosistemin İzmir ekosistemi olmasından kaynaklı (bir şeyler bin naz ile gerçekleştiği ve ortak paydada buluşulamadığı için) video içeriklerimizde büyük bir düşüşe geçtik ve ilk çıktığımız zamanlardaki gibi haftada 1 firma röportajımız maalesef çok uzakta kaldı.
Biz de buna alternatif yaratmak adına, ekosistemden bilgiler aktarmalıyız düşüncesi ile yazılı içerikler de üretmeye başladık.
Bir süre gayet iyi şekilde götürdük, ama baktık ki yine Aldenard işlerimiz ve İzmir’den de içerik çıkmaması bizi sıkıntıya sokuyor.
webportaj-roportajlar Bu durumda temelimizde İzmir olsa da sadece İzmir’e dair içerik paylaşmanın yanlış olduğunu gördük ve genel ekosistemden paylaşımlarımızı arttırdık. Yine de Webportaj için istediğimiz ekibi bir türlü oluşturamamamızdan (bizim kuşağın direkt patron olma isteği, üniversiteli arkadaşlarla okuldan dolayı vb çalışamama gibi durumlar) dolayı içeriklerde azalmaya gittik ve sıklıkla içerik paylaşamaz olduk.
Ama tüm bunlara rağmen İzmir’de alanında böyle bir girişim çıkartmamız ve tüm zorluklara rağmen hala devam ediyor olmamız bizim Webportaj’ı devam ettirmemiz konusundaki en büyük motivasyonumuz oldu.

Şimdi ise her hafta Pazar ya da Pazartesi günleri, geçtiğimiz haftanın ekosistemin gündemindeki konuları “Webportaj Gündem” ile video içerik şeklinde yayınlıyoruz. Bu videolar ağırlık olarak sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden izlendiği için video izlenmelerimiz youtube üzerinde normalin 4’te biri kadar gözüküyor. Ama biz gelen yorumların olumlu olmasından dolayı bu konseptimizi devam ettireceğiz.

webportaj-izmir-girisim-bilisim

İşin kısası; biz Webportaj’ı İzmir’in ilki ve teki olarak devam ettirmek istiyoruz ve bunu girişimcilik sevdalısı İzmirli genç arkadaşlarımız ile götürelim istiyoruz. Çünkü İzmir’in en geniş networküne sahip genç firmalarının başında geliyoruz ve bu artımızın iyi bir ekip ile çok güzel sonuçlar doğuracağına inanıyoruz.
Bu sebeple; siz de İzmir’in alanındaki ilk & tek bilişim-girişim medyasında yer alarak, girişimcilik ekosisteminde rol almak ve çok yönlü bir projede eğlenerek çalışmak istiyorsanız gelin tanışalım.
(Firma, girişim, etkinliklik röportajları-içerik üretimi ve bunların sonucunda büyük bir network)
Hatta video çekeceğim diyorsanız direkt kamerayı verelim 😀

Daha detaylı bilgi almak isterseniz de webportaj sosyal medya hesaplarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sevgiler…

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK