Kadın Girişimcilere 8 Değerli İpucu

Kadın Girişimcilere 8 Değerli İpucu

0

Girişimciliğe yeni adım atan ya da işini büyütmek isteyen kadın girişimciler için 8 değerli ipucunu sizlerle paylaşmak istedik.

Tutkunuzu bulun: Eğer uyanık olduğunuz saatlerin çoğunu bir şey üzerinde harcayacaksanız, yaptığınız şey hakkında gerçekten tutkulu olmalısınız.

Ev hayatınızı ve iş hayatınızı ayrı tutun: Bu evden çalışanlar için büyük bir sorun olabilir. Tam zamanlı bir girişime başlangıç aşamasındaysanız, bir ofis kiralamayı göze alamıyorsanız neredeyse kesinlikle evden çalışmak zorundasınız. Programınızı çok esnek tutarsanız, müşterileriniz bundan yararlanmak isteyecektir ve bu da hayatınızda gereksiz strese neden olacaktır.

Diğer kadın girişimcilerle gerçek bağlantılar kurun: Kadın girişimciler için eğitim programlarına katılmaktan bahsetmiyoruz. Dışarı çıkın ve sizinle aynı durumda diğer kadınlarla tanışın. Kendinize bir mentor bulun ya da yaşadığınız şehirde yoksa bir grup oluşturun.

Yüz yüze network kurun: Bir sosyal kelebek olmaktan çok uzak olsanız bile, yine de en iyiler ile bağlantı kurabilirsiniz. Başarılı bir networker olmak öğrenilen bir beceridir. Doğru insanı bilmek,  hatta sadece doğru insanı bilen insanları bilmek bile, işinizi oluşturmak ve büyütmek için inanılmaz yararlı olabilir. Aynı zamanda sizinle benzer düşüncelere sahip olan bir topluluğun parçası haline gelmenize yardımcı olabilir.

Sadece para için bir işe başlamayın: Elbette trendleri kovalayan ve bir girişimden diğerine atlayan çok fazla seri girişimci var. Ancak bu konuma gelmek, para kazanmaya başlamadan önce uzun bir zaman alabilir. Bu yüzden en iyisi yaptığınız şeyden zevk aldığınıza emin olun. Böylece girişiminizi ve emeklerinizi ateşe atmazsınız.

Kendinize karşı dürüst olun: Eğer kendinize karşı dürüst olmazsanız, herkesten dürüst olmasını nasıl bekleyebilirsiniz? Kendinize karşı dürüstlük, ilk bakışta zor görünüyor ancak eleştirel bir gözle kendi güçlü ve zayıf yönlerinizi görmeniz gerekiyor. Tarafsız bir yargı ile eksikliklerinizi değerlendirmeli ve gerekirse destek almalısınız.

İhtiyacınız olduğunda yardım isteyin: Bu, bir önceki ipucu ile bağlantılı. Dünyayı tek başınıza fethetmeye kalkmayın. En başarılı girişimciler yardım istemesini bilir. Bu konuda stratejik olun ve bilin ki; yardım istemek bir zayıflık işareti değildir. Aksine iyi bir muhakeme yeteneğinin ve bilinçli olmanın işaretidir.

Risk alın: Risk almak, neredeyse girişimciliğin her yönünü kapsar. Bazı riskler başarısızlıkla son bulabilir. Ancak bazıları sizi çok başarılı sonuçlara ulaştırabilir. Sadece güvenle bu risklere girmeyi unutmayın, başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Kaynak

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK