Yeni Ücretsiz Müzik Platformu: “AUROUS”

Yeni Ücretsiz Müzik Platformu: “AUROUS”

0

Spotify tarzı uygulamalar günlük hayatta bilgisayar başında ya da mobil cihazlardan istediğimiz müziklere kolaylıkla erişmemizi sağlıyor. Spotify, ücretsiz versiyonunda çeşitli kısıtlamaları ve reklamları olduğu için kullanıcıyı zaman zaman sıkabiliyor. Birkaç alternatifi olmasına rağmen daha kullanışlı olduğu için diğer uygulamalara göre önde olan Spofity’a yeni bir rakip geldi. Adı Aurous olan bu platform, içeriğinde reklam barındırmıyor ve tamamen ücretsiz.

Uygulamanın ne kadar yasal olduğu tartışmaya açık bir konu. Andrew Sampson tarafından geliştirilen Aurous, tüm müzikleri YouTube ve Soundcloud gibi yasal platformlardan alıyor. 120 API içeren uygulama, müzikleri bulabilmek için Spotify’ın yeni yeni gündeme gelirken izlediği yollardan biri olan Bittorent protokolünü kullanıyor. Kısacası müzikler hiçbir sunucuda bulunmuyor ve video formatında oynattığı videolar ile yasal bir görünüme sahip. Ayrıca kullanmakta olduğumuz Spotify, YouTube ve Pandora’daki müzik listelerinizi rahatlıkla Aurous’a taşıyabiliyoruz.

Uygulamanın üzerinde çalışmaların devam edildiğini söyleyen A.Sampson, şimdiki hedefin çevrimdışı(offline) kullanımı sağlamak olduğunu dile getirdi.

Windows, Mac ve Linux için Alpha sürümlerini aurous.me adresinden indirebilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK