Boğaziçi Üniversitesi EnterPrize Girişimcilik Yarışması

Boğaziçi Üniversitesi EnterPrize Girişimcilik Yarışması

0

Son yıllarda Türkiye’deki girişimciliğe önem veren Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü (BUİK), Türkiye’deki genç girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesine yardımcı olmak amacıyla EnterPrize Girişimcilik Yarışması‘nı düzenliyor.

1 akademik yıl sürecek olan yarışmada, girişimciler çeşitli eğitimlerden yararlanarak mentorluk desteği alacaklar. Dereceye girenler Silikon Vadisi’ne gidecek ve Avrupa’da gerçekleşecek olan bir teknoloji zirvesine katılma hakkına sahip olacaklar. Bunların dışında projelerinin hayata geçirilebilmesi için melek yatırımcılar tarafından yatırım alma imkanı da bulacaklar.

Ford ve Vakıf Emeklilik sponsorluğunda gerçekleşecek olan EnterPrize Girişimcilik Yarışması’na başvuracak adayların lisans, yüksek lisans ve doktora seviyelerinde bulunması gerekiyor. Yarışmada farklı kategorilerden IDEA ve PRO başlıkları altında üretilen iş fikirleri kabul edilecek. “Vakıf Emeklilik” özel yarışma kategorisinde yarışmacılar, bireysel emeklilik sistemi ve hayat sigortası alanında yenilikçi fikirlerini hayata geçirme fırsatına sahip olacaklar.

İlk elemede seçilen gruplar, 7 Nisan Cumartesi tarihinde düzenlenecek olan Girişimcilik Zirvesi’nde açıklanacak. İkinci elemeyi geçen gruplar ise final sunumlarına kadar devam eden mentorluk desteğinin dışında özel eğitim paketi alma şansını yakalayacaklar.

Yarışmacılar heyecanla ve stresle geçirdikleri süreçler ile aldıkları eğitimlerin sonucunda 9 Mayıs tarihinde Türkiye’nin önde gelen iş adamlarının karşısında projelerini sunacaklar. IDEA ve PRO kategorilerinde ayrı ayrı olmak üzere ilk 2 proje sahipleri bu yarışmayı kazanmış olacaklar.

EnterPrize Girişimcilik Yarışması’nın son başvuru tarihi ise 25 Mart.

Yarışma hakkında detaylı bilgiye bogazicienterprize.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Genel Başvuru için: Tıklayın,

Vakıf Emeklilik Başvurusu için: Tıklayın.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK