Girişimci İle Yatırımcıyı Bir Araya Getiren Organizasyon: DemoDay

Girişimci İle Yatırımcıyı Bir Araya Getiren Organizasyon: DemoDay

0

TÜBİTAK Marmara Teknokent, Türkiye’de henüz ‘’Teknopark’’ kavramı oluşmamışken 1992 yılında kurulmuş ve Türkiye Girişimcilik Ekosistemi için faaliyetlerine başlamıştır, Türkiye’de Teknoloji Serbest Bölgesi avantajlarına sahip ilk ve tek teknokenttir.

TÜBİTAK Marmara Teknokent’i benzerlerinden ayıran bir diğer özelliği de benzerlerinin aksine herhangi bir üniversite bünyesinde kurulmamış olmasıdır ve TÜBİTAK’ın %96 ortaklığı ile faaliyet göstermektedir.girisimci-ile-yatirimciyi-bir-araya-getiren-organizasyon-1

İnovatif çalışmalarda bulunan bilim insanlarını destekleyen TÜBİTAK Marmara Teknokent, teknoloji merkezli girişimciliğin ve yatırımcılığın sadece uygun ekosistem oluşturulduğunda gelişebileceğine inanarak DemoDay’16 etkinliğini gerçekleştirme kararı almış bulunuyor.
Bu organizasyon, yatırımcı ile teknolojik ürün sahibi girişimcinin bir araya gelerek işbirliği gerçekleştirmesi temelinde hayata geçirilecektir.

DemoDay; birçok farklı alandaki paydaşın emekleri ve ortak çalışmaları sonucu oluşturulmuş bir yapıdır. Bu paydaşlar arasında Teknokentler,Kalkınma Ajansı, Ticaret-Sanayi Odaları ve Teknoloji Transfer Ofisleri yer almaktadır.

TÜBİTAK Marmara Teknokent yürütücülüğü ve 17 prestijli kurumun paydaşlığı ile gerçekleştirilecek olan DemoDay’16 girişimci-yatırımcı buluşması, 23 Mayıs 2016 tarihinde TÜBİTAK Marmara Teknokent Teknoloji Serbest Bölgesi Gebze/KOCAELİ’de olacaktır.

Neden DemoDay?
Birçok teknoloji odaklı girişim yatırımcı ile DemoDay organizasyonu sayesinde buluşma imkanı yakalayacaktır. Ayrıca çalışmaların bir avantajı da 365 gün 7/24 çalışacak web tabanlı bir yazılım sayesinde girişimciler ve yatırımcılar bu sisteme kayıt olarak birbirleri ile sürekli iletişime geçebileceklerdir.

Başvuru Şartlarını okuduktan sonra başvurmaya mı karar verdiniz?demo-day-girisim-yatirim-platformu-basvuru

DemoDay organizasyonuna katılacak olan tüm yatırımcı ve girişimciler öncelikle www.demodaytr.com adresinden online kayıt yaptırdıktan sonra sisteme giriş yaparak proje/yatırım bilgilerini TÜBİTAK Marmara Teknokent tarafından incelenebilmesi amacıyla onaya göndermeliler.

Bu süreç sonunda onaylanan girişimci ve yatırımcılar web yazılım portalında yüzyüze görüşme imkanı yakalayabileceklerdir.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK