Hayalinizi İş Fikrine CreateUp ile Dönüştürün

Hayalinizi İş Fikrine CreateUp ile Dönüştürün

0

Türkiye’nin girişimcilik alanındaki önemli oluşumlarından Endeavor ve Girişimclik Vakfı, yaratıcı endüstrilerde girişimciliği geliştirmek için birlikte yürüttüğü CreateUp projesinde fikri olan üniversite mezunu girişimci adaylarını bekliyor.

İstanbul’un Yaratıcı sektörlerdeki etkinliğini özellikle girişimcilik ruhu ve becerisi kazandıracak yöntemlerle küresel ölçekte rekabet edebilecek konuma getirmeye, ürünlerin yurt içi ve yurt dışı pazarlara ulaşımını artırmaya, pazara uygun şirketleşme ve kurumsal kapasite artırılmasına katkıda bulunulmasının amaçlandığı CreateUp‘da mentorler eşliğinde “Tasarım Odaklı Düşünme ve İş Fikri Geliştirme” ve “Girişimci Becerileri Geliştirme ve Ekosistem Buluşmaları” atölye çalışmaları da gerçekleşecek.

Kısaca CreateUp projesi hakkında bilgi verecek olursak;

  • CretaUp’ta Tasarım Odaklı Düşünme gibi yenilikçi yöntemler kullanarak hazırlanacak 4 atölye çalışması uygulanarak girişimcilik ve liderlik kapasiteleri geliştirilecektir.
  • Girişimcilere veya girişimcilik adaylarına ürünlerini ticarileştirmeleri konusunda bilgilendirme, yönlendirme ve mentorluk çalışmaları yapılarak pazara dahil olmaları konusunda destek olunacaktır.
  • Projenin sonunda yaratıcı endüstriler sektöründeki tüm aktörlere yönelik olarak tasarlanacak elektronik sektör rehberi; tasarım odaklı düşünme, iş modeli oluşturma, fikir ve ürün geliştirme, finansal okuryazarlık konularını içerecektir.
  • Aynı zamanda potansiyel yatırımcılar arasında farkındalık yaratarak yaratıcı endüstriler sektöründeki geleceğin girişimcilerinin yatırımcılarla bir araya gelmesi sağlanacak.

Başvuruların 11 Nisan akşamına kadar alındığı CreateUp’a dair detaylı bilgi için web sayfasını ziyaret edebilir ve alanınız doğrultusunda sizler de başvuruda bulunabilirsiniz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK