IPhone 7’de Windows XP Dönemi Başlıyor…

IPhone 7’de Windows XP Dönemi Başlıyor…

0

IPhone 7’de yeni bir özellik daha geldi. İşte merakla beklediğiniz Windows XP özelliğiyle karşınızda.

Sizler hiç bir telefonda daha kadar özellik olabilir ki diye düşünürken birileri bu konunun üstene oturmuş düşünmüş. IPhone 7’ye Windows Xp getirmiş.

Apple’ın IPhone 7’sinde olan yonga A10, bu zamanlarda XP yüklü bilgisayarlarınızda kullanılan çoğu yongadan hızlı bir işlemciye sahip. Yani IPhone 7’nin o bilgisayarlarınızdaki işletim sistemini çalıştırabiliyor. Bunun için onca zaman harcayanlar başarılı olmuş demektir.

Bu işlem için iBox adında bir emülatör kullanmışlar. IOS’u kaldırıp yerine Windows XP kurularak telefonunuzun çalışması mümkün değildi. Emülatörlerin performansı ciddi derecede azalmıştır. Bu sebepten dolayı A10 Fusion çipi ve 2GB RAM ile bile Windows XP emülatör aracılıyla çalıştığı için beklenen performansı sağlamaz. Bir oyun oynamanız bile uzun sürebilir. Ama yinede çok iyi bir numara olduğunu değiştirmez.

iBox ile IPhone 7’de çağlar arası bir deneyim istiyorsanız. İyi bir emülatör ve İOS bilginiz olması gerekiyor. IOS acemisiyseniz bu işlemi yapmamanızı öneririz. İnternetten görme ile başarılacak bir şey  değildir. IPhone’larda böyle bir özellik olduğunuzu bilmenizde sizin için yeterli olabilir.

 

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK