Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklik & Arttırılmış Gerçeklik Kampı Sona Erdi

Türkiye’nin İlk Sanal Gerçeklik & Arttırılmış Gerçeklik Kampı Sona Erdi

0

Günümüzün ve geleceğimizin teknoloji trendleri arasında yer alan “Sanal Gerçeklik & Arttırılmış Gerçeklik” alanında Türkiye’de ilk defa gerçekleşen Bilişim Kampı sona erdi.

bilisim-kampi-2016İlki 2015 Temmuz ayında gerçekleşen, Web Tasarım-Web Yazılım & Dijital Medya alanlarında faaliyet gösteren İzmir bilişim firması Aldenard tarafından düzenlenen ve Ana Sponsorluğunu Alastyr‘ın, Eğitim Sponsorluğu ise Nara Teknoloji‘nin üstlendiği Bilişim Kampı, farklı şehirlerden 40 üniversite öğrencisinin katılımı ile hem eğitim hem de tatil konseptiyle gerçekleşti.
5 günlük kamp boyunca, kampın Eğitim Sponsoru Nara Teknoloji tarafından verilen eğitimlerde, katılımcılar Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik uygulamaları geliştirirken, kurulan networkler ile ortak projeler için işbirliği gerçekleştirdiler.

Kampın sponsorlarından Smart Affect‘in sağlamış olduğu cardboardlar ile geliştirdikleri uygulamaları test eden katılımcılar, son gün oculus ile çeşitli uygulamaları denerken, Alastyr, Abaküs Kitap ve Kutlu Creative tarafından sağlanan özel kamp hediyeleri ve hatıralarıyla kamptan mutlu şekilde ayrıldılar.

Medya sponsoru olarak kamp katılımcıları ile gerçekleştirdiğimiz röportajlar
https://youtu.be/KcusZnWF9NQ

Kampın Eğitim Sponsoru Nara Teknoloji ile gerçekleştirdiğimiz röportaj
https://youtu.be/aQl2YmCx_HI

Kampın tüm fotoğrafları için
https://goo.gl/QlctW5

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK