Sony’den Hareket Algılayan Sanal Gerçeklik Küresi

Sony’den Hareket Algılayan Sanal Gerçeklik Küresi

0

Sony son zamanlarda sanal gerçeklik teknolojilerine yön verecek  bir gelişim sağladı.

Sanal gerçeklik teknolojisiyle uğraşan firmalar bu teknolojiyi bir adım daha geliştirmeye çalıştırıyor. Ama hiç beklenmeyen bir anda Sony ters köşe yaptı. Sony bu teknoloji üzerinde farklı projelerle karşımıza çıkacak gibi duruyor. Sony rakiplerini geride bırakarak onlara göre daha büyük bir cihaz ve 360 derece video izleme olanağına sahip  hareket algılama teknolojisiyle bir üst levele çıkarıyor.

SXSW konferansında Sony’nin dikkat çeken bir diğer küresinin henüz adı konulmadı. Katılımcılar tarafından en çok beğenilen projeksiyon oldu. Birbirin entegre iki adet 4K projektör kullanan cihaz, 360 videoları muhteşem bir şekilde yönlendirmenize olanak sağlıyor.

Bu projeyi iddialı kılan bir özelliği boyutu. Cihaz, VR gözlükleri ve kulaklıklarıyla kazanılan deneyimle bile karşılaştırılamayacak kadar güzel bir seyir imkanı sunuyor. Siber jimnastik deneyimi içinde koltuk yerine bir bisiklet donanımı da geliştiren firma, pedal çevirirken sanal bir dünyayı keşfetmenize imkan sağlıyor… Bu koltuk yerine bisiklet donanımı çok güzel bir şekilde başarılmış.

PAYLAŞ
Önceki makaleSonunda Hikayeler Facebook'ta !!

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK