Kadın Uyurken Kulaklıkları Patladı…

Kadın Uyurken Kulaklıkları Patladı…

0

Pille çalışan kulaklıklar sonu ölümle bitebilecek olaylar ortaya çıkarabiliyor… Bunun son örneğini uçakta yolculuk yaparken bir kadının başına geldi.

Pille çalışan bütün cihazların patlama riski olduğu ortada. Son olarak karşımıza 2016 yılında gelen Samsung Galaxy Note 7 ile birlikte bu cihaz patlamalarının ne kadar önemli olduğunu gözler önüne serildi. Note 7 patlamaları o kadar çok olmuştu ki herkes onu konuşur hale gelinmişti.

Bu olaylar daha önce bizlerin başına gelmediği için eğlence konusu bile olmuştu. Ama bizim eğlendiğimiz bu durum her bataryalı cihazda mevcuttur. En güvenilir marka olsa bile kendi içinde bomba düzeneği bulunmaktadır. Bu son yaşanan Pekin’den Melbourne’a uçak ile seyahat ederken kadının kulaklığının patlaması kısa sürede sonra da olsa yine akıllara ‘Bir sonraki patlama bizim başımıza gelebilir mi?’ sorusu geliyor.

Bu olay başına gelen kadın kendisini göstermek bile istemiyor. Yaptığı açıklamada uyuduğu sırada olayın başına geldiğini ve ilk önce yüksek bir patlama sesi duyduğunu daha sonrasında ise yüzünde bir yanma hissettiğini söyledi. Ayrıca kulaklığın boynuna dolandığını zorla yere attığını ve yerde kulaklığın ilk önce kıpkırmızı olduğunu ardından yanmaya başladı. Bu olaylar yaşanırken yanan kulaklıktan eline küçük parça düşmüş ve elin yanmış su toplamış. Olayın etkisinden hemen kurtulamamış. Böyle bir şey yaşayabileceği bizler gibi onunda aklına gelmemiştir.

Tekrar tekrar bu tarz olayların yaşanması bizlere bir kez daha pillerin ne kadar tehlikeli olduklarını gösteriyor.

Avustralya Nakliye Güvenliği bürosu, bu tarz pilli cihazların kullanılmadığı sırada bile güzel muhafaza edilmesi gerektiğinin önemini vurguluyor.

Bu tarz olaylar başına gelen herkese geçmiş olsun. Son olarak bu patlama olaylarına bir şekilde bir çözüm bulunması gerektiğini önemle vurguluyoruz.

YORUM YOK

BİR CEVAP BIRAK